Charakternosť
našich pív

PIL KAždý nesmrteľný

Rodinný pivovar s dlhou tradíciou varenia piva, ktorý bude o 95 rokov sláviť 100 rokov od svojho založenia.  Pivovar MARTINS vznikol v roku 2015 v Martine ako logická reakcia na neprijateľnú chuťovosť ponúkaných pív v turčianskej metropole Martin. Bolo logické, že budeme chcieť variť pivo, ktorého chuťovosť je naviazaná na remeselnosť výroby biologického ležiaku martinského typu. 

Pivo, ktoré varíme je určené pre všetky pivoňky a pivonierov, ktorí zodpovedne pristupujú ku konzumácií tohto ušľachtilého moku z čoho logicky vychádza, že musíme variť biologické pivo, ktoré neohrozuje našich zákazníkov na zdraví, čím im chceme dopriať možnosť dlhoročnej konzumácie piva MARTINS.

V Martine 1.1.2020.

Svetlý ležiak 10 ° – výrazná slamenná farba jačmeňa neskorej žatvy, kde je zreteľná iskrivosť rannej letnej rosivosti s vôňou hmatateľných nežne zobúdzajúcich sa kvasiniek s dozvukom chmeľového vánku sosnového hája. 

Chuťový prejav začína kryštalickou čírosťou HaDveO, v ktorom sa postupne začína prejavovať organická chuť chmeľovej hexagonálnej mriežky, ktorej horkosť sa v závere splnovo prejavuje v zadných kalichových papilách.

Tmavý ležiak 11 ° – farebný prejav vychádza z jasne uhľovo-čierneho spektra a postupne až liknavo končí fokusným videním optimistu ako uhľovo čierna. Už pri prvom očnom kontakte s tmavou jedenástkou je zrejmá iskrivosť piva zodpovedajúca ranno-kamennej jaskinosti. Aróma zachytáva počiatočné nežné hvozdenie jačmenných zŕn končiace zúrivým pražením už mierne hysteriózneho sladu, výsledkom čoho je surrealistická dymová aróma.

Chuť je postavená na začínajúcej sa sladkej zrnnosti vyzretého jačmeňa, ktorá kryhovým lomom končí v uzavretej kruhovitosti kávovej zemitosti.

Pil každý nesmrteľný!

Svetlý ležiak 12 ° – vo farbe je citeľná vrcholiaca splnitosť agátovej medovice, ktorá sa vo svetle prejaví výrazne jantárovo-eliptickou oblosťou, kde iskrivosť piva vychádza z teplých tónov slnka končiaceho obzorom Sulina. Vôňa je ladená vo vysokom tóne jačmennej sladovej oktávy, ktorá spontánne prechádza do allegro tónov vône rozžmolených čerstvých lupeňov chmeľu.

Chuťový prejav vychádza z harmonického prepojenia aminokyselín s fruktózovou sladkosťou kvitnúcej lúky, ktorá pozvoľne prechádza do výraznej chmeľovej huňatosti ukončenej vlnitou horkosťou s nežným citrusovým Rittbergerom.

Surovinové
kvarteto

1. VODA (aqua)

Priamo z nášho vrtu bez chlóru.

Kontrola:
Sládok sa napije vody a keď je z nej na mäkko môže sa variť.

001 - MaltCreated with Sketch.

2. SLAD (brasii)

Výhradne vyrobený zo sladovníckeho jačmeňa. Nepoužívame kukuricu, ryžu, zemiakový škrob, nepridávame žiadny cukor. Pri varení používame viac druhov sladov (svetlý slad plzenského typu, karamelový slad, tmavý slad mnichovského typu, farbiaci slad).

Kontrola:
Zo sladovníckeho jačmeňa inštalatér upečie chlieb a potom ho nechá dozrieť tri dni. Následne ním ponúkne susedov a počká 24 hod a až po uplynutí tejto doby rozhodne, či je vhodný na varenie piva.

3. CHMEĽ (humulus lupulus)

Výhradne používame české odrody chmeľov, nepoužívame chmeľové extrakty.

Kontrola:
Sládok si uvarí čaj z chmeľu, ktorý následne vypije a počká 10 min. Ak po uplynutí tejto doby začne chváliť svoju svokru, vie, že chmeľ je kvalitný a môže sa sypať do sladiny.

001 - MaltCreated with Sketch.

4. KVASINKY (fermentum)

Používame tekuté kvasinky s jemne chlebovou príchuťou, vhodné pre spodné kvasenie ležiakov.

Kontrola:
Pomocník sládka zje 50 gramov kvasníc. Ak po uplynutí 24 hodín sa mu zlepší trávenie, upraví stolica, naštartuje imunita, omladne o 10 rokov, zlepší sa kvalita vlasov, nechtov, činnosť obličiek a pečene a zlepší sa duševná rovnováha, kvasnice sú v poriadku a môžu ísť do mladiny.

Pri všetkej skromnosti, lepšie pivo ako MARTINS ste ešte nepili.

सभी विनय के साथ, आप मार्टिंस की तुलना में बेहतर बीयर नहीं पीते थे।

Dôležité informácie

Linka prvej pomoci

PO-NE
15:00 - 22:00
043 43 06 145

Linka dôvery

PO-PIA
8:00 - 16:00
043 43 06 146

email

objednavky@pivovarmartins.sk

Linka autobusová

07, 10, 12, 15, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 55 stojí na zastávke Košúty a odtiaľ
5 min. chôdze ku šťastiu

Dôležitejšie informácie

Skutočné sídlo

Kde sa pivo leje a každý sa smeje, tam leží pivovar MARTINS.

Sídlo:

Priekopská 1, 036 08 Priekopa
Slovenská republika